Развернуть категории

Новини

Чи можна купити та оформити квартиру на неповнолітню дитину?

Чи можна купити та оформити квартиру на неповнолітню дитину?

Батьків часто цікавить, чи можна купити квартиру і оформити її на неповнолітню дитину. Така можливість є, але при оформленні документів потрібно врахувати деякі питання. Про те, як придбати житлове приміщення для неповнолітніх, розповідає менеджер з продажу ЖК «Podil Plaza&Residence» Вікторія Велицька.

Питання: Вікторія, розкажіть, будь ласка, як купити квартиру і оформити її на дитину?

Вікторія: Для цього необхідно принести в відділ продажу наступний пакет документів:

1. Свідоцтво про народження дитини;

2. Ідентифікаційний код на дитини;

3. Нотаріальне погодження батьків;

4. Згода опікунської ради;

5. Паспорти та ідентифікаційні коди батьків.

Питання: Як отримати погодження органів опіки та піклування?

Вікторія: Згода органу опіки за місцем реєстрації дитини затверджується на засіданнях два рази на місяць. Важливий момент: необхідність у вирішенні органу опіки відсутня, якщо дитині виповнилося 16 років і вона перебуває у шлюбі або є суб\\\\\\\'єктом підприємницької діяльності.

Питання: Що потрібно для отримання дозволу?

Вікторія: Відвідати орган опіки особисто, скласти заявку і додати до заявки необхідні документи: паспорти та ідентифікаційні коди батьків, свідоцтво про народження дитини, ідентифікаційний код на дитину, який необхідно отримати в податковій службі до подачі такої заяви та попереднього договору на придбання нерухомого майна.

Рішення ради видається протягом 10 робочих днів після засідання. Орган опіки дає дозвіл на конкретну дію по конкретному об\\\\\\\'єкту, наприклад: «дозволяється купити квартиру за адресою вул. Глубочицька, 73-77, кв. 23 ». Тобто не можна взяти документ на абстрактну покупку в майбутньому.

Питання: Чи можна продати або здавати в оренду таку квартиру?

Вікторія: Продавати таке житло можна тільки у тому випадку, якщо для неповнолітнього купується інший об\\\\\\\'єкт нерухомості (будинок або квартира) при цьому поліпшуються в кілька разів всі переваги попереднього об\\\\\\\'єкта. В разі офіційної здачі квартири в оренду, якщо дитина зареєстрована за цією адресою, потрібна згода від органів опіки, без яких нотаріус не вправі оформлювати угоду.

Питання: Які переваги оформлення житла на дитину?

Вікторія: Батьки купують квартиру для своїх дітей в більшості випадків, щоб забезпечити дитину в подальшому своєю житловою площею. Ще нерухомість можна здати в подальшому, поки дитина не досягне повноліття або не захоче жити окремо від своїх батьків. У такому випадку це виступає як інвестиція на майбутнє, а також збереже житло за дитиною у разі розлуки батьків.

Для більш детальної інформації щодо купівлі житла для неповнолітніх в ЖК «Podil Plaza&Residence» телефонуйте:

+38 (044) 338-27-27

Дата публикации: 23.02.2018
Обратный звонок
Дізнатись ціну на
Дізнатись ціну